X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دکتر عبدالرحیم نوه ابراهیم

معرفی سایت های مفید در حوزه مدیریت

 

http://www.fara-online.com/index.php

این سایت به سازمان فرهنگی فرا تعلق دارد که به تهیه مطالبی بر روی اینترنت و انتشار و تحریر در زمینه مدیریت می‌پردازند. ماهنامه گزیده مدیریت، بخوان دات کام، فروشگاه کتاب، اخبار فرا، با مدیران، مشاوره، آموزش، انتشارات، کوتاه و خواندنی و امکان جستجوی مطالب به زبان فارسی را می‌توان از عناوین مندرج در این سایت نام برد.

 

http://www.media-access.com/resources.html

این سایت به ارائه مطالب و اطلاعات مورد نیاز مدیران می‌پردازد. در این سایت می‌توان به این مطالب دست پیدا کرده و از آن‌ها استفاده نمود.  

 

http://www.ifip.or.at/

در این سایت می‌توان با نقش IT در مدیریت جدید بیش‌تر آشنا شد. تکنولوژی اطلاعات در زمان حاضر یکی از مباحث بسیار لازم در امور اداری و سازمانی محسوب می‌شود و مدیریت نیز از این امر مستثنی نمی‌باشد. در این سایت می‌توان از کمیته‌های فنی، کنفرانس‌ها، انتشارات، کنگره بین‌المللی IT  ، تقویم کاری و روزشمار تخصصی، کتابخانه دیجیتالی، خبرنامه سایت و اخبار به عنوان تیتر‌های مندرج، نام برده و از آن‌ها استفاده نمود.

 

http://www.pmir.com/

این سایت به مرکز تحقیقات و مدیریت پروژه شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی‌ایران تعلق دارد. در سایت امکانات جستجوی مطالب به زبان فارسی ممکن می‌باشد. هم‌چنین سیستم بهبود مستمر، پیوندها، پایگاه آمار و اطلاعات سایت، کتب چاپ شده، بانک اطلاعاتی محققین و مراکز تحقیقاتی کشور، مجموعه قوانین پروژه‌های صنعت نفت، مقالات، کتابخانه مرکز، مجلات، کتب الکترونیکی، استانداردهای مدیریت پروژه، تحقیقات کاربردی، آسیب شناسی پروژه‌ها، موضوعات تحقیقاتی، پروژه‌های تحقیقاتی، پایان نامه‌های دانشجویی مورد حمایت مرکز، فرم‌ها و اسناد، اطلاعاتی درباره مرکز، معرفی کتب و مطالب منتشر شده جدید در مؤسسه، جدید ترین رویدادهای مرکز و اخبار مدیریت پروژه را می‌توان از عناوین مطرح شده در این سایت نام برد.

 

http://icmr.icfai.org/

این سایت به بزرگ ترین مجموعه Online اطلاعات و مطالب آموزشی درباره مدیریت در آسیا تعلق دارد. در این سایت می‌توان مطالب و عناوین زیادی را درباره مدیریت یافت، خبرها، مطالب آموزشی، خبرهای اقتصادی و مطالب بسیار زیادی در صفحه اول این سایت قابل مشاهده برای علاقمندان به مدیریت می‌باشد.

 

http://www.shefer.net/

در این سایت به معرفی نرم‌افزاری جهت مدیریت تولید و فروش محصول پرداخته می‌شود. بانی و طراح این نرم‌افزار آقای Daniel Shefer می‌باشد. در سایت می‌توان مطالب، منابع اطلاعاتی، امکان جستجوی مطالب و هم‌چنین معرفی نرم‌افزار و کاربردهای آن را مشاهده نمود.

 

http://www.managementfirst.com/

این سایت به نام Management First به ارائه مطالب و اخبار در زمینه مدیریت و کلیه گرایش‌های مربوطه در آن می‌پردازد. در سایت امکانات جستجو فراهم آمده است، هم‌چنین می‌توان ازIndex قرار داده شده در سایت نیز برای پیدا کردن مطالب مورد نظر بهره گرفت. انواع گرایش‌ها و حالات مدیریت، مدیریت فروش محصولات،  مدیریت استراتژی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت دانش، مدیریت سلامتی، مدیریت تجارت الکترونیکی، مدیریت کیفیت، منابع اطلاعاتی و تحقیقاتی در زمینه مدیریت و نیز خبرنامه الکترونیکی منتشر شده در سایت را می‌توان عناوین مندرج در این سایت نامید.

 

http://management.about.com/

این سایت به معرفی رشته مدیریت و گرایش‌های آن در سطح جهانی می‌پردازد. افرادی که می‌خواهند با این رشته آشنایی بیش‌تری پیدا کنند می‌توانند با مراجعه به این سایت و عضویت در خبرنامه رایگان سایت به این هدف دست پیدا‌کنند. مقالات درباره مدیریت، معرفی گرایش‌های مختلف مدیریت، خبرهای جدید، گزارش رویدادها، امکان جستجوی مطالب مندرج در سایت و بسیاری مطالب خواندنی دیگر درباره مدیریت را می‌توان در این سایت مشاهده کرده و از آن‌ها استفاده نمود.

 

http://www-hr.ucsd.edu

در این سایت به ارائه مطالب آموزشی درباره مدیریت پرداخته می‌شود. چگونگی بالا بردن کارایی و راندمان کار توسط مدیران هدف اصلی مطالب ارائه شده در این سایت می‌باشد. در این سایت می‌توان چارت رسیدن به کارایی را مشاهده کرد و از توضیحاتی که در این باره داده شده است استفاده نمود تا بتوان به نتیجه دلخواه نزدیک شد.

 

http://www.bettermanagement.com/

این سایت به معرفی روش‌های برنامه‌ریزی مدیران برای پیشبرد اهداف مؤسسات می‌پردازد. کتابخانه دیجیتالی، آموزش Online، رویدادها، راه حل‌ها، مشاوران، امکانات جستجو در مطالب سایت، خبرها، مدیریت در صنایع، مدیریت در زمینه‌های تجارتی، مدیریت در کشورهای گوناگون و مطالب آموزشی درباره مدیریت را می‌توان از عناوین مندرج در این سایت نام برد.

 

http://www.isixsigma.com/me/tqm/

این سایت به ارائه مطالبی درباره مدیریت کیفیت فراگیر یا TQM می‌پردازد. مطالب زیادی در این باره را می‌توان در سایت مشاهده نمود. در سایت امکان جستجوی مطالب مورد نظر کاربران وجود دارد، هم‌چنین ابزارمحاسباتی برای روش SixSigma که در زمینه مهندسی صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد، امکان پرسش و پاسخ به صورت Online، خبرنامه الکترونیکی سایت، اخبار، لغتنامه تخصصی، امکان دسترسی رایگان به مجله isixsigma، تازه‌ها دربارهsixsigma، نرم‌افزارهای مرتبط، کاربرد sixsigma در کیفیت، معرفی موسسات فعال در زمینه شش زیگما و بسیاری مطالب دیگر در این رابطه را می‌توان در این سایت مشاهده کرده و از آن‌ها استفاده نمود.

 

http://www.improve.org/tqm.html

این سایت به بررسی مدیریت کیفیت فراگیر یا TQM می‌پردازد و درباره آن به اطلاع رسانی می‌پردازد. در حقیقت این سایت را می‌توان یک کتاب الکترونیکی مرجع برای TQM دانست که در اختیار عموم قرار دارد. مباحث مندرج در سایت به صورت فهرستی در پیش روی بازدید کننده قرار دارد که می‌توان با انتخاب هر کدام از آن‌ها مطلب مورد نظر را در اختیار داشت.

 

http://management.bu.edu/

این سایت به کالج آموزش مدیریت وابسته به دانشگاه بوستون تعلق دارد. در این سایت می‌توان مطالب موردنظر را جستجو نمود، هم‌چنین خبرها، گزارش رویدادها، تحقیقات انجام شده، معرفی دانشکده مدیریت، منابع اطلاعاتی برای محققان را می‌توان از مندرجات این سایت نام برد.


http://mba.yale.edu/

دانشکده مدیریت دانشگاه Yale در این سایت به معرفی خود و فعالیت‌های انجام گرفته در آن دپارتمان دانشگاهی می‌پردازد. در این سایت امکان جستجوی مطالب مورد نظر کاربر فراهم آمده است، هم‌چنین مطالب آموزشی، مقالات و تحقیق‌هایی را که در این دانشکده بر روی مدیریت انجام گرفته را در سایت می‌توان مشاهده نمود.

 

http://www.smu.edu.sg/

در این سایت به معرفی دانشگاه مدیریت کشور سنگاپور و فعالیت‌های انجام گرفته در آن دانشگاه پرداخته می‌شود. مطالب آموزشی، کتابخانه الکترونیکی دانشگاه، امکان جستجو، معرفی دانشگاه، تحقیقات انجام گرفته، خبرها و گزارش رویدادها را می‌توان از عناوین مندرج در سایت نام برد.

 

http://www.informs.org/

این سایت به نام Informs به ارائه مطالبی درباره تحقیق در عملیات و هم‌چنین مدیریت می‌پردازد. در این سایت Link‌هایی برای اتصال به سایت‌های مرتبط با موضوع سایت قرار داده شده است، نیز خبرها، لیست اعضای سایت، کنفرانس‌ها، آموزش مطالب به صورت دنباله‌دار، آموزش برای دانشجویان، امکانات مؤسسه، منابع اطلاعاتی و تحقیقاتی، انتشارات، پایگاه اطلاعاتی سایت با امکانات جستجو، فروشگاه کتاب و مقالات را می‌توان از عناوینی نام برد که می‌توان در این سایت به مشاهده آن‌ها پرداخت و درباره آن‌ها اطلاعات کسب کرد.

 

http://www.managers.org.uk/

مؤسسه تحقیقاتی Chartered در این سایت به معرفی خود و تحقیقات انجام گرفته در آن مؤسسه در زمینه مدیریت می‌پردازد. در این سایت امکانات جستجو در مطالب قرار داده شده است، هم‌چنین می‌توان عناوینی چون امکانات عضویت در سایت، برنامه‌های آموزشی مؤسسه، برنامه‌های تحقیقاتی، مقالات، انتشارات مؤسسه، فروشگاه کتاب، اخبار و رویدادها در زمینه مدیریت در کشورها مختلف دنیا و مطالب آموزشی را در صفحه اول این سایت مشاهده کرد.

 

http://www.napm.org/

در این سایت به مبحث بهینه‌سازی مدیریت و نیز ریسک در مدیریت پرداخته می‌شود. مطالب مورد نظر را می‌توان با موتور جستجوی موجود در سایت جستجو نمود. هم‌چنین امکانات ثبت نام در این سایت فراهم آمده است، انتشارات مؤسسه، محصولات نرم‌افزاری، آموزش مطالب پایه‌ای درباره مدیریت ریسک، معرفی مرکز تحقیقات، مقالات ارائه شده توسط محققان مؤسسه، خبرنامه، آموزش الکترونیکی، اخبار و معرفی نرم‌افزارهای تولیدی در شرکت‌های دیگر با کاربرد مدیریتی را می‌توان در این سایت نام برد.

 

http://www.gmac.com/gmac

در این سایت به بررسی تحقیقات فارغ التحصیلان رشته مدیریت پرداخته می‌شود. امکانات جستجو در مطالب مندرج در سایت فراهم شده است. هم‌چنین کتابخانه مجازی سایت، امکان ثبت نام و عضویت در سایت، معرفی اعضای سایت و محققان، خدمات سایت به دانشجویان مدیریت، بانک‌های اطلاعاتی برای محققان، اخبار، گزارش رویدادها، آموزش الکترونیکی، تحقیقات به عمل آمده در مؤسسه، امکان دریافت نرم‌افزار مدیریت برای دانشجویان وLink به سایت‌های مرتبط به موضوع سایت را می‌توان از عناوینی نام برد که در این سایت می‌توان به آن‌ها دسترسی داشت.

 

http://www.em.doe.gov/

در این سایت که یک سایت دولتی امریکا به حساب می‌آید به مدیریت منابع انرژی طبیعی در آن کشور پرداخته می‌شود. امکان انتخاب ایالت‌های مختلف برای مشاهده فعالیت‌ها در هر کدام از آن‌ها وجود دارد، هم‌چنین انتشارات سایت، آموزش‌های عمومی، برنامه‌های مؤسسه، برنامه‌ریزی‌ها، منابع، تقویم رویدادها و امکان جستجو در مطالب مندرج در سایت را می‌توان از عناوین مندرج در این سایت نام برد.

 

http://www.henleymc.ac.uk/

در این سایت با کالج آموزشی مدیریت به نام Henley آشنا می‌شویم. در این سایت فعالیت‌های کالج معرفی شده و درباره آن‌ها توضیحاتی ارائه شده است، هم‌چنین برنامه‌های مدیریت پیشرفته، کنفرانس‌های برپا شده توسط کالج، امکان عضویت در سایت، امکان جستجو در مطالب سایت، تحقیقات مدیریت به صورت رایگان، آخرین اخبار درباره تحقیقات انجام گرفته در زمینه مدیریت، معرفی مرکز و دانشجویان موفق آن و مطالبی درباره نحوه آموزش و تحقیقات در این کالج را می‌توان از عناوین مندرج در سایت نام برد.

 

http://www.bi.no

این سایت به معرفی دانشکده دولتی مدیریت در کشور نروژ می‌پردازد. امکانات جستجوی مطالب در سایت قرار داده شده است، هم‌چنین برنامه‌های مؤسسه، تحقیقات انجام گرفته، مقاله‌های ارائه شده، معرفی دانشکده، خبرهای جدید و مطالب خبری دیگری را می‌توان در این سایت مشاهده کرد.

 

http://www.irem.org/home.cfm

این سایت به انستیتوی مدیریت کاربردی تعلق دارد. سایت به 12 زبان مختلف در دسترس می‌باشد. مطالب آموزشی درباره مدیریت، انتشارات، کنفرانس‌ها، ژورنال‌هایی درباره مدیریت، امکان دریافت فایل‌های آموزشی و اطلاعاتی مدیریت، امکان عضویت در سایت، امکان جستجو در مطالب سایت، خبرهایی از دنیای مدیریت، Link به سایت‌های مرتبط به مدیریت را می‌توان از عناوین مندرج در این سایت نام برد.

 

http://www.simnet.org/

انجمن مدیریت اطلاعات SIM در این سایت به معرفی خود و فعالیت‌های انجام گرفته در آن انجمن می‌پردازد. امکان ثبت نام و عضویت در این سایت فراهم آمده است، هم‌چنین می‌توان مطالبی را که مد نظر کاربر است را به‌وسیله موتور جستجوی موجود در سایت جستجو نمود. برنامه‌های آموزشی انجمن، رویدادها، منابع اطلاعاتی و رفرنس‌های مورد استفاده محققین مؤسسه و خبرهای جدید درباره انجمن را می‌توان از عناوین مندرج در سایت نام برد.

 

http://www.opm.gov/

در این سایت با دفتر مدیریت پرسنل در دولت امریکا آشنا می‌شویم. معرفی آژانس، خبرهای جدید، امکانات جستجو در سایت، مدیریت استراتژیک نفرات، مزایا، محصولات و خدمات سایت، رویدادها، انتشارات مؤسسه و امکان برقراری ارتباط و آموزش الکترونیکی را می‌توان از عناوین مطرح شده در این سایت نام برد.

 

http://mitsloan.mit.edu

این سایت به دپارتمان آموزش مدیریت دانشگاه MIT در امریکا تعلق دارد. در این سایت امکانات جستجو قرار داده شده است، هم‌چنین برنامه‌های آکادمیک، تحقیقات و مقالات، آموزش پیشرفته، خبرها و امکان آشنایی بیش‌تر با دانشگاه از عناوینی می‌باشند که در این سایت مشاهده می‌شوند.

 

http://www.mbs.edu/home.cfm

این سایت به کالج آموزش مدیریت بازرگانی دانشگاه ملبورن استرالیا تعلق دارد. در سایت این دانشکده می‌توان برنامه‌های آکادمیک، آموزش پیشرفته، تحقیقات، فارغ التحصیلان ، دانشجویان کنونی دانشکده و معرفی امکانات دانشکده  و نیز اخبار را از عناوین مندرج در سایت نام برد.


http://som.utdallas.edu/

دانشکده مدیریت دانشگاه تگزاس در شهر دالاس این سایت را به منظور معرفی دانشکده و فعالیت‌هایی که در آن انجام می‌شود تأسیس کرده است. معرفی دانشکده، فارغ التحصیلان، فعالیت‌های آکادمیک، انتشارات، منابع و رفرنس‌های آموزشی، مجله مدیریت منتشر شده به صورت الکترونیکی، برنامه‌های کارشناسی ارشد، آموزش پیشرفته، آموزش ONLINE برنامه‌های MBA  و MSدر سایت، برنامه‌های آموزشی دوره‌های کارشناسی، مرکز مقالات و پژوهش‌های مدیریت دانشکده، کتابخانه دیجیتالی تخصصی مدیریت، رویدادها، اخبار، معرفی رشته‌های و گرایش‌های ارائه شده در دانشگاه را می‌توان از عناوین مندرج در این سایت نام برد.

 

http://www.jbs.cam.ac.uk/

این سایت به معرفی دپارتمان مدیریت بازرگانی دانشگاه کمبریج انگلستان می‌پردازد. در این سایت امکانات جستجو در مطالب قرار داده شده است، هم‌چنین MBA، اخبار و رویدادها، برنامه‌ها، تحقیقات، کتابخانه دانشکده، فارغ التحصیلان از مواردی  می‌باشند که در سایت به آن‌ها برخورد  می‌کنیم.

 

http://www.thunderbird.edu/

این سایت به معرفی مرکز بین‌المللی آموزش عالی مدیریت THUNDERBIRD می‌پردازد. در این سایت امکانات جستجو قرار داده شده است، هم‌چنین برنامه‌های آموزشی، رشته‌ها و زیرمجموعه‌ها، رویدادها، Link به سایت‌های مرتبط، فارغ التحصیلان، اخبار، گزارش رویدادهای مرتبط به دانشکده، ژورنال تخصصی مدیریت و معرفی سایت‌های معروف مدیریت بین‌المللی را می‌توان از عناوین مندرج در این سایت نام برد.

 

http://bus.utk.edu/mgmtsci/

این سایت به مؤسسه آموزش عالی علوم مدیریت تعلق دارد که در زمینه آموزش مدیریت در گرایش‌های مختلف به فعالیت مشغول می‌باشد. در این سایت می‌توان مطالب مورد نظر را با استفاده از موتور جستجوی قرار داده شده و هم‌چنین Index الفبایی مندرج در سایت جستجو کرد. در این سایت مطالبی چون اطلاعات آکادمیک مرکز، دانشجویان، فارغ التحصیلان، Link به سایت‌های مربوط به موضوع سایت و برنامه‌های آموزشی مرکز را می‌توان مشاهده کرد.

 

http://www.modiriyat.blogfa.com/

وبلاگ مدیران فردا را می‌توان در این پایگاه اینترنتی مشاهده نمود. این وبلاگ، وبلاگ اختصاصی انجمن مدیریت دانشگاه سبزوار می‌باشد. در پایگاه فوق می‌توان مطالب و مقالاتی درباره مدیریت مطالعه کرد، هم‌چنین آرشیو مطالب قبلی بلاگ، پیوندها، نکات آموزشی مدیریتی و بسیاری مطالب جالب و خواندنی و آموزشی درباره مدیریت را می‌توان در وبلاگ مورد مطالعه قرار داد.

 

http://msm.blogfa.com/

مدل‌های موفقیت در مدیریت نام این وبلاگ نهاده شده است. در این بلاگ می‌توان به مقالات و نکاتی درباره مدیریت و بازاریابی دسترسی پیدا کرد، هم‌چنین آرشیو مطالب گذشته، پیوندها و مطالب آموزشی و خبری درباره مدیریت بازرگانی را می‌توان در بلاگ مشاهده نمود.

 

http://www.think.ir/

انجمن حرفه‌ای متفکران و محققان ایران در این سایت به معرفی آن انجمن و فعالیت‌های انجام گرفته در آن می‌پردازد. گروه پژوهشی، فصل نامه، تفکر متعالی، پژواک اندیشه، آموزش، اخبار، عضویت در انجمن و مطالب خواندنی را می‌توان از مطالب مندرج در این سایت نام برد.

 

http://www.maph.gov.ir/

سایت مدیریت آموزش وپژوهش استان هرمزگان در این سایت به معرفی خود و فعالیت‌های انجام گرفته در آن واحد می‌پردازد. آموزش، پژوهش، کتابخانه، خبرنامه، معرفی مدیریت، سمینارها، جستجو، پیوندها و اخبار را می‌توان از عناوین موجود در سایت نام برد.

 

http://www.modir.ir/

معاونت پژوهشی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی این سایت به نام مرجع شما در زمین مدیریت را تأسیس نموده است. در این سایت امکان ثبت نام و جستجو قرار داده شده است. هم‌چنین آخرین مقاله‌های مدیریت، ارزیابی مدیران،  راه جویی، آرشیو مقالات، خبرهای جدید،  تاریخچه دانشگاه شهید بهشتی، تاریخچه دانشکده مدیریت. حسابداری، معرفی اعضای هیأت علمی، کلاس‌های درس، دوره‌های آموزشی MIT، پژوهش‌های دانشجویان، جزوات آموزشی و نمونه سوالات امتحانی، سمینارهای علمی، منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت، آرشیو خبرها و امکانات جستجو در آرشیو، معرفی انجمن علمی‌کارآفرینی دانشگاه شهید بهشتی و مطالب آموزشی دیگر را می‌توان از عناوین مندرج در این سایت نام برد.

 

http://itmanagement.persianblog.com/

این وبلاگ به نام مدیریت فناوری اطلاعات به بررسی این گرایش علم مدیریت در کشورمان می‌پردازد. مقالات مدیریت فناوری و بسیاری مطالب آموزشی درباره این گرایش را می‌توان در این وبلاگ مشاهده کرد.

 

http://www.jit-software.com/

این سایت به ارائه و معرفی نرم‌افزاری به نامJIT می‌پردازد که یک نرم‌افزار تخصصی در زمینه مدیریت بازرگانی و تجارت می‌باشد. در این سایت می‌توان توضیحاتی درباره کارآیی نرم‌افزار مطالعه کرد، هم‌چنین امکان دریافت نسخه نمایشی نرم‌افزار در این سایت برای علاقمندان فراهم آمده است.

 

http://www.de-sa.com/

این سایت به ارائه روش‌ها و مطالبی درباره سیاست‌های تصمیم گیری مدیران می‌پردازد. آرشیوی از مقالات در این باره را می‌توان در سایت مشاهده کرد، هم‌چنین روش‌های تصمیم گیری، آنالیز و روش‌های سیاست گذاری را می‌توان از سایر عناوین مندرج در سایت نام برد.

 

http://www.cotl.com/index.php

این سایت به ارائه یک ابزار اورگانایزر برای مدیران می‌پردازد. به‌وسیله این دستگاه می‌توان برنامه‌های ملاقات، برنامه‌ریزی‌های مربوط به قسمت‌های مختلف کاری و برنامه‌ریزی‌های دیگر را به صورت اتوماتیک انجام داد.

 

http://www.philiphumbert.com/

در سایتی که این‌جا به معرفی آن پرداخته شده به ارائه مطالب آموزشی و مشاوره‌ای برای بالا بردن موفقیت و کاهش ریسک برای مدیران پرداخته می‌شود. امکان ثبت نام در سایت برای خبرنامه و نیز جستجو در مطالب سایت مقدور می‌باشد، هم‌چنین خدمات مشاوره ای، کتاب‌های الکترونیکی، آموزش حرفه‌ای و نیز آموزش مطالبی برای موفقیت و مدیریت بهتر را می‌توان در این سایت مشاهده نمود.


 

http://www.retailing.com/

در این سایت به مدیریت فروش پرداخته می‌شود. روش‌های افزایش فروش و صعودی کردن منحنی درآمد ناشی از فروش را در این سایت می‌توان مطالعه کرد. هم‌چنین آنالیز‌های مالی، مدیریت مالی، مدیریت فروش، کاهش نرخ نزولی، فراهم کردن شرایط برای افزایش نرخ منحنی درآمد فروش، برنامه 12 گانه پیشرفت و مقالاتی درباره مدیریت مالی و فروش را می‌توان از عناوینی نام برد که در این سایت درج شده اند.

http://home.ubalt.edu/ntsbarsh/index.html

 این سایت به یکی از افتخارات کشورمان یعنی آقای دکتر حسین آرشام تعلق دارد که به تدریس و تحقیق در زمینه مدیریت تصمیم و شبیه سازی در دانشگاه بالتیمور امریکا مشغول می‌باشند.  این سایت که بسیار پر محتوا می‌باشد دربرگیرنده مطالب و مقالات بسیار زیادی در زمینه مدیریت، مدیریت و روش‌های تصمیم گیری، شبیه سازی و سایر موارد موجود در رشته مدیریت می‌باشد. با مراجعه به سایت می‌توان از موتور جستجویی که برای جستجو در مطالب سایت طراحی شده است برای جستجوی مقاله و مطلب آموزشی مورد نظر خود استفاده نمود.

 

http://www.deming.org

در این سایت به معرفی انستیتوی مدیریت ادوارد دمینگ، یکی از اندیشمندان و دانشمندان مدیریت پرداخته می‌شود. اطلاعات مربوط به انستیتو، معرفی و شرح زندگی دمینگ، منابع اطلاعاتی و آموزشی، تقویم کاری و رویداد‌ها و مقالات مطرح شده در این انستیتو درباره مدیریت را می‌توان از عناوین مندرج در این سایت نام برد.

 

http://www.quickmanagement.com/m/

این سایت را می‌توان یک سایت مرجع برای رشته مدیریت در تمام گرایش‌های آن دانست. در این سایت می‌توان با تمامی‌گرایش‌های این رشته در سرتاسر جهان آشنا شد و درباره آن‌ها به کسب اطلاعات پرداخت.

 

http://www.aom.pace.edu/amr/

آکادمی‌مدیریت Review در این سایت به ارائه مطالبی درباره آن آکادمی‌می‌پردازد. اطلاعاتی درباره برنامه‌های آموزشی، دانشجویان و فارغ التحصیلان این آکادمی‌و اطلاعاتی درباره مؤسسه را می‌توان در این سایت مشاهده نمود.

 

http://mostabseri.persianblog.com/

مدیریت صنعتی و فناوری اطلاعات، نامی‌است که برای این وبلاگ در نظر گرفته شده است. در این سایت می‌توان به مقالات جالبی درباره کاربرد فناوری جدید در مدیریت کارخانجات و مراکز تولیدی دست یافت، علاوه بر آن می‌توان نرم‌افزارهایی را که توسط نویسنده بلاگ معرفی شده اند را دریافت کرد.

 

http://www.saraparto.blogfa.com/

این وبلاگ به ارائه مقالات و مطالب آموزشی درباره مدیریت صنعتی می‌پردازد.حل مدل‌های مسأله، مدله کردن یک مسأله، نگهداری و تعمیرات جامع و فراگیر، برنامه‌ریزی عدد صحیح، مدل‌های حمل و نقل، نرم‌افزار لیندو، روش حل مسأله با روش سیمپلکس، امنیت شغلی و بسیاری مقالات دیگر را می‌توان در این بلاگ مشاهده کرد و علاوه بر این عناوین امکان دسترسی به آرشیوی از مقالات نیز فراهم آمده است.

 

http://www.dsi.ir/products/monitoring

این سایت به نام ایساتیس به یک شرکت ایرانی با تخصص کنترل و ابزاردقیق تعلق دارد که در این‌جا به معرفی سیستم مانیتورینگ برای مدیریت و بازرسی دائمی‌خطوط تولید می‌پردازد. انواع سیستم مانیتورینگ، روش‌های کنترل تولید، محصولات شرکت، خدمات و انواع کنترل‌کننده را می‌توان از عناوین مندرج در سایت نام برد.

 

http://im82.persianblog.com/

این بلاگ به نام مدیریت صنعتی 82 دانشگاه یزد، به ارائه مطالب آموزشی و مقالاتی درباره مدیریت می‌پردازد. تفاوت‌های استانداردهای سریISO  با هم، بازاریابی و تبلیغات، سهم زنان در مدیریت، مدل مدیریتی EFQM، کارآفرینی برای زنان، مدیریت اخلاق در سازمان، معرفی کتاب، بهداشت صنعتی و مقالات دیگر از آرشیو این بلاگ را می‌توان از عناوینی دانست که با مراجعه به این پایگاه می‌توان به مطالعه آن‌ها پرداخت.

 

http://www.simi.org.ir/

سازمان مدیریت صنعتی منطقه جنوب در این سایت به معرفی فعالیت‌ها و برنامه‌های آن سازمان می‌پردازد. مشاوره، آموزش، تحقیق، خبرهای جدید، برنامه‌های آموزشی، خدمات تکنولوژی اطلاعات، خدمات کتابخانه، خدمات انتشاراتی، فعالیت‌های بین‌المللی، آمار فعالیت‌های سازمان و برنامه‌های آموزش نرم‌افزار‌های سری ICDL را می‌توان از عناوین مندرج در سایت نام برد.

 

http://www.arbm.blogfa.com/

این وبلاگ، مقالات انجمن علمی ‌مدیریت بازرگانی نام دارد. در وبلاگ می‌توان به جدیدترین خبرها و مقالات درباره مدیریت بازرگانی در ایران و سایر نقاط جهان دسترسی پیدا کرد.

 

http://schools.gedsb.net/ar/

این سایت به کنفرانس مدیریت عملکرد در سازمان‌ها تعلق دارد که Grand erie برگزار شد. در سایت می‌توان به مطالب و مقالات ارائه شده در این کنفرانس و نتایج حاصل از داوری مقالات دسترسی پیدا کرده و از این مطالب برای افزایش دانش مدیریت در سازمان‌ها بهره برد.

 

www.scu.edu.au/schools/gcm/ar/arhome.html

در این سایت می‌توان به یک مرجع اطلاعاتی درباره تحقیق در عملکرد یا Action Resaerch دسترسی پیدا کرد. اطلاعاتی درباره سایت، معرفی سایت‌های مربوطه، منابع متنی، اطلاعات پایه‌ای درباره تحقیق در عملکرد، Areol یا تحقیق در عملکرد و آنالیز نتایج در آن واحد، مقالات و کتاب‌های الکترونیکی مرجع، علت به کار بردن تحقیق در عملکرد، معرفی منابع اطلاعاتی در خارج از سایت و بسیاری مطالب و مقالات دیگر در این زمینه را می‌توان از مطالب مندرج در این سایت به شمار آورد.

 

http://www.secondmoment.org/

این سایت به ارائه آخرین اخبار و اطلاعات درباره آنالیز اطلاعات و ریز اطلاعات به‌دست آمده از سازمان برای مدیران می‌پردازد. اطلاعاتی درباره سایت، روش‌های آماری و آنالیز اطلاعات برای درک نوع حالت سیستم از نظر پایدار یا ناپایدار بودن، بالا بردن راندمان با انتخاب راه کارهای اساسی توسط مدیر، منابع اطلاعاتی جهت ارائه اطلاعات و آموزش مدیران و بسیاری مطالب اطلاعاتی و آموزشی در این زمینه را می‌توان در این سایت مشاهده نمود.

 

http://www.npi.ucla.edu/qualquant/

این سایت به ارائه و معرفی روش‌های مورد استفاده توسط مدیران موفق برای افزایش کارآیی سازمان و تحقیق در این زمینه می‌پردازد. در سایت می‌توان اطلاعات ذکر شده را به صورت فهرست مشاهده کرده و با انتخاب هر کدام مطالب مورد نظر را در اختیار داشت.

 

www.qualitative-research.net/fqs/fqs-eng.htm

این سایت به معرفی فرومی ‌می‌پردازد که در زمینه کیفیت و راندمان مدیریت تحقیقات گروهی فعالیت می‌کند. تحقیق‌های گروهی برای بالا رفتن میزان کارآیی و امکان رسیدن به جواب نهایی به مدیریت و سازماندهی احتیاج دارند و مدیریت این گروه تحقیقاتی نیز باید دانش پیشبرد گروه را داشته باشد. در این سایت اطلاعات مورد نیاز یک مدیر موفق برای راهبرد موفق یک گروه تحقیقاتی پرداخته شده است. علاقمندان برای استفاده از امکانات سایت باید به عضویت آن درآمده و به عنوان یک کاربر عضو، به سایت وارد گردند.

http://www.icpsr.umich.edu/

این سایت به دانشکده مدیریت راهبردی تحقیق گروهی سیاسی دانشگاه ICPSR تعلق دارد. در سایت امکانات جستجوی مطالب فراهم آمده است، هم‌چنین اطلاعاتی درباره دانشگاه، مراجع اطلاعاتی، آنالیز اطلاعات خود و به‌دست آوردن نتایج کلان، آموزش استفاده از مراجع اطلاعاتی، آموزش، تحقیقات انجام گرفته در دانشکده، اخبار دانشکده، رویدادها و آرشیو مطالب مربوطه را می‌توان از عناوین مندرج در این سایت برشمرد.

 

http://poynter.indiana.edu/tre/

این سایت به معرفی دپارتمان مدیریت اخلاق در سازمان در دانشگاه ایندیانا می‌پردازد. در سایت امکانات جستجو فراهم آمده است، هم‌چنین مرکز تحقیقات و مقالات دانشکده، کارگاه‌های آموزشی، امکان ثبت نام برای دریافت خبرنامه سایت و اطلاعات لازم و مفید برای مدیران، عنوان‌های این سایت را تشکیل می‌دهند.

 

http://policy.rutgers.edu/andrews/projects/ssit/ungercom.shtml

این سایت به ارائه مطالب آموزشی و اطلاعاتی درباره رفتار مدیران و مهندسین در سازمان می‌پردازد. امکانات جستجو در مطالب سایت، فعالیت‌های مؤسسه، آخرین اخبار، کنفرانس‌ها، خبرنامه‌ها، مجلات تخصصی، ارگان‌ها و سازمان‌های فعال در این زمینه و آموزش را می‌توان از عناوین مندرج در سایت برشمرد.

 

http://www.gametheory.net/

در این سایت به ارائه مطالب آموزشی برای معلمان و دانشجویان علاقمند به تئوری بازی‌ها در مدیریت پرداخته می‌شود. درس‌ها، معرفی کتاب، دایرة‌المعارف، ژورنال‌های تخصصی، کاربردهای صنعتی و معرفی سایر سایت‌های مرتبط را می‌توان از مطالب مندرج دراین سایت برشمرد.

 

http://www.gametheorysociety.org/

این سایت به انجمن تئوری بازی‌ها اختصاص دارد. در سایت به ارائه مطالبی درباره این تئوری و کاربردهای آن در مدیریت و نیز کاربردهای صنعتی آن پرداخته می‌شود. اطلاعاتی درباره انجمن، امکانات عضویت در سایت، کنفرانس‌ها، ژورنال تخصصی مؤسسه، منابع اطلاعاتی و مقالات، عناوین این سایت را تشکیل می‌دهند.

 

www.agorics.com/Library/auctions.html

در این سایت به معرفی روش جدیدی برای تخصیص منابع و فروش پرداخته می‌شود. در سایت می‌توان متن کتاب الکترونیکی به نام Action را که در زمینه بازاریابی و فروش و نیز تخصیص منابع می‌باشد را به زبان‌های مختلف در اختیار داشت.

 

http://econweb.tamu.edu/gambit/

در این سایت به معرفی یک نرم‌افزار تخصصی در زمینه تئوری بازی‌ها به نام Gambit پرداخته می‌شود. امکانات و توانایی‌های نرم‌افزار، نمودارها، امکان دریافت نسخه نمایشی نرم‌افزار و معرفی Link را می‌توان از مطالب مندرج در این سایت برشمرد.

 

http://www.psychometrika.org/

این سایت به یک مجله الکترونیکی در زمینه روانشناسی سازمانی اختصاص دارد که به صورت CD ارائه می‌گردد. روانشناسی درون سازمانی به مدیران امکان می‌دهد تا با دانش بیش‌تر به سازمان خود فکر کرده و در صورت نیاز رفتار کارمندان و سازمان را پیش بینی کنند.

 

www.hawaii.edu/powerkills/UFA.HTM

این سایت به ارائه یک کتاب الکترونیکی درباره Factor Analysis می‌پردازد. در سایت می‌توان کتاب مزبور را به صورت متن کامل مشاهده کرد و از اطلاعات آن بهره‌مند شد.

 

http://www.haigbazoian.com/

برنامه‌ریزی استراتژیک عنوان موضوع مورد بحث در این سایت می‌باشد. یک مرجع راهنمای اطلاعاتی در این زمینه را می‌توان در سایت در دست داشت، هم‌چنین مطالب آموزشی دیگر در این زمینه را نیز می‌توان در سایت مشاهده نمود.

 

http://www.strategy-business.com/

این سایت به ارائه اطلاعات و آموزش برای مدیران در زمینه برنامه‌ریزی استراتژیکی تجارت و فروش می‌پردازد. در سایت امکانات جستجو قرار داده شده است، هم‌چنین مجله، خبرهای الکترونیکی، انتشارات، نکات آموزشی، امکانات ثبت نام و عضویت در سایت، امکانات دریافت خبرنامه سایت، ریسک، معرفی بهترین کتاب‌های تجارتی و مدیریت، مدیریت اخلاق سازمان و بسیاری مطالب دیگر درباره مدیریت و تجارت موفق را می‌توان در این سایت مشاهده نمود.

 

http://www.managementfirst.com/

این سایت به معرفی یک مجله تخصصی مدیریت به نام Management First می‌پردازد. در سایت این مجله امکانات جستجو برای مطالب قرار داده شده است، هم‌چنین انواع سیستم‌های مدیریت، مدیریت فروش، بازاریابی، استراتژی مدیران موفق، مدیریت منابع انسانی، مدیریت دانش، مدیریت بهداشت و سلامت، مدیریت در تجارت الکترونیکی، مدیریت کیفیت، مدیریت بخش‌های عمومی، منابع اطلاعاتی و آموزشی برای مدیران امکانات ثبت نام و عضویت در سایت و مقالات مدیریتی را می‌توان از عناوین مندرج در این سایت محسوب کرد.

 

http://www.improve.org/tqm.html

در این سایت می‌توان به یک کتاب الکترونیکی درباره مدیریت کیفیت فراگیر یا TQM دسترسی پیدا کرد. در این سایت، اطلاعات و اصولی که TQM بر پایه آن استوار است و نیز ملزومات آن را می‌توان در قالب کتاب در دسترس داشت.

 

http://www.tlainc.com/articl12.htm

در این سایت می‌توان با مدیریت دانش آشنا شد. سایت ارائه کننده کتابی الکترونیکی در این زمینه می‌باشد. امکان دسترسی به مطالب و مبانی و اصول مدیریت دانش و بسیاری مطالب مربوط به این گرایش از علم مدیریت را می‌توان در این سایت مشاهده نمود.

 

http://sloanreview.mit.edu/smr/

این سایت به نام MIT Sloan به معرفی یک مجله الکترونیکی بسیار معتبر در زمینه مدیریت می‌پردازد. همان گونه که از نام سایت مشخص است، سایت از جانب دانشگاه ایالتی MIT امریکا پشتیبانی و کنترل می‌شود. در سایت امکانات جستجو برای یافتن مطالب و موضوعات مورد نظر کاربر فراهم آمده است، هم‌چنین لیست طبقه‌بندی شده موضوعات مورد بحث در سایت، موضوعات طبقه‌بندی شده با تاریخ، معرفی کتاب‌های الکترونیکی، امکانات ثبت نام و عضویت در سایت برای بهره‌گیری از خدمات و سرویس‌های ارائه شده در سایت، مقالات ارائه شده در مجله‌ها، شماره رایگان، خبرنامه سایت، امکان مشاهده مطالب مندرج در شماره آخر مجله و معرفی مقالات برتر بین‌المللی مدیریت را می‌توان از مطالب مندرج در این سایت برشمرد.

www.worms.ms.unimelb.edu.au/

شبکه جهانی تحقیق در عملیات و علوم مدیریتی یا به اختصار Worms در این سایت به ارائه مطالبی درباره این علوم و آخرین اخبار مربوطه می‌پردازد. امکان دسترسی به آخرین اخبار، رویدادها، مقالات، لیست سایت‌های مرتبط و بسیاری عناوین دیگر در این سایت فراهم آمده است.

 

http://ltsn.mathstore.ac.uk/

در این سایت به ارائه اطلاعاتی درباره کاربرد ریاضیات در OR یا تحقیق در عملیات پرداخته می‌شود. امکان جستجو در سایت فراهم آمده است، هم‌چنین با استفاده از Index الفبایی سایت می‌توان مطالب آن را به سرعت در دسترس داشت. اطلاعاتی درباره سایت، خبرنامه سایت، پروژه‌ها، آموزش، آخرین اخبار و مقالاتی درباره کاربرد ریاضیات در تحقیق در عملیات یا Operation Resaerch را می‌توان از عناوین این سایت نام برد.

 

http://www.gemba.com/

مرکز تحقیقاتی Gemba با ارائه شعار پیشرفت و بهبود هرگز پایان ندارد به ارائه مطالبی درباره تحقیق در عملیات و مدیریت می‌پردازد. آموزش، کایزن، مدیریت فروش، امکانات جستجو در سایت، اخبار، منابع اطلاعاتی و مقالات ارائه شده درباره اصول کایزن را می‌توان از مطالب مندرج در این سایت برشمرد.

 

http://sixsigmatutorial.com

این سایت به ارائه یک کتاب الکترونیکی آموزش 6Sigma می‌پردازد. شش زیگما یکی از اصول برتر در مدیریت کیفیت در واحدهای صنعتی می‌باشد که با رعایت آن میزان کیفیت محصولات به میزان بسیار زیادی افزایش می‌یابد. در سایت می‌توان کتاب الکترونیکی آموزشی و نیز بسیاری دیگر از مطالب آموزشی چون ملزومات اجرای این روش مدیریت کیفیت را در دسترس داشت.

 

http://www.ims-productivity.com/

این سایت به مؤسسه خدمات مدیریتی ims تعلق دارد که به ارائه مطالب و آموزش دروس و دانستنی‌های مربوط به مدیران می‌پردازد. امکانات جستجو در سایت فراهم آمده است، هم‌چنین معرفی انستیتوی تحقیقات علوم مدیریتی، امکانات ثبت نام و عضویت در این انستیتو، ژورنال تخصصی مدیریت، منابع اطلاعاتی و آموزشی، معرفی سایت‌های مربوطه و آخرین اخبار، عناوین مندرج در سایت را تشکیل می‌دهند.

 

http://www.apics.org/default.htm

این سایت به یک پایگاه اطلاع رسانی مدیریت کاربردی تعلق دارد که APICS نامیده می‌شود. در سایت امکانات جستجو فراهم آمده است، هم‌چنین امکان ثبت نام و عضویت در سایت وجود دارد. اخبار از مدیریت صنعتی، فروشگاه کتاب، آموزش اصول و مبانی، منابع اطلاعاتی، امکان عضویت در خبرنامه سایت، مجله تخصصی سایت و بسیاری عناوین دیگر را می‌توان در این سایت مشاهده کرده و از آن‌ها استفاده نمود.

 

www.ostan-kz.ir/city-management-fa.html

این سایت به استانداری استان خوزستان تعلق دارد. مدیریت شهری و روستایی یکی از عناوین مندرج در سایت می‌باشد که در سایت به توضیح آن پرداخته شده است. مطالبی درباره قوانین و الزامات اجرای مدیریت روستایی ومدیریت شهری و مطالبی دیگر در این زمینه را می‌توان در این سایت مشاهده نمود.

 

http://itmanagement.persianblog.com

این وبلاگ به ارائه اطلاعات و مطالب مفیدی درباره مدیریت اطلاعات و فناوری مدیریت اطلاعات می‌پرازد. معرفی سایت‌ها و منابع اینترنتی مربوط به مدیریت فناوری، آموزش در مدیریت فناوری و مقالات زیادی در این زمینه را می‌توان از عناوین مندرج در این وبلاگ نام برد.

 

www.mindtools.com/xtimbook.html

در این سایت می‌توان با برترین کتاب‌های سال مدیریت آشنا شد. نام کتاب‌ها همراه با توضیخاتی درباره نویسندگان آن و انتشارات آن را می‌توان در سایت مشاهده نمود. هم‌چنین در صورت لزوم می‌توان چکیده‌ای از این کتب را با انتخاب هر کدام از کتاب‌ها مشاهده نمود. سایت به بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی کتاب یعنی سایت Amazon تعلق دارد و می‌توان برای دریافت و خرید کتاب‌ها با این سایت مکاتبه نمود.

 

www.4pm.com/books/books.htm

این سایت معرفی‌کننده کتاب‌ها و Handbook‌های جدید در زمینه مدیریت در سطح بین‌المللی می‌باشد. کتاب‌ها و منابع اطلاعاتی ارائه شده در این سایت را می‌توان با پراخت مبلغ آن‌ها به سایت در اختیار داشت.

 

http://lightfuture.blogfa.com/

وبلاگی که در این‌جا به معرفی آن پرداخته شده است، ارائه کننده مقالات و مطالبی درباره بازاریابی، مدیریت زمان، مدیریت سازمان، کارآفرینی، کتاب‌های مدیریتی، رموز موفقیت و بسیاری موضوعات مرتبط می‌باشد که می‌توان با مراجعه به وبلاگ آن‌ها را مطالعه نمود.

 

http://www.fara.ir/

این سایت به سازمان فرهنگی فرا، ناشر مدیریت فردا تعلق دارد. در سایت می‌توان کتاب‌های منتشر شده جدید درباره مدیریت در این مؤسسه را مشاهده نمود. هم‌چنین می‌توان اطلاعاتی درباره هر کدام از این کتاب‌ها به‌دست آورد و با تماس با مؤسسه از نحوه خرید کتاب‌ها مطلع گشت.

 

www.webrah.com/2005/06/blog-post.html

این وبلاگ به ارائه مطالبی درباره مدیریت استراتژیک، بازاریابی الکترونیکی و مقالاتی در این زمینه‌ها می‌پردازد. هم‌چنین می‌توان سایت‌های منتخب این وبلاگ را نیز مشاهده کرده و اطلاعاتی را که درباره آن‌ها درج شده است را مطالعه نمود. امکان دسترسی به نوشته‌های بلی و آرشیو وبلاگ نیز میّسر می‌باشد.

 

http://alidostmohamadi.blogfa.com/

این وبلاگ به ارائه مقالاتی درباره مدیریت استراتژیک، هنر و علم اداره سازمان‌ها، بازاریابی و معرفی سایت‌ها و وبلاگ‌های دیگر در زمینه مدیریت می‌پردازد. مطالب آموزشی و خبری بسیاری توسط نویسنده در وبلاگ آمده است که با مراجعه به آن می‌توان به مطالب دسترسی پیدا کرد.

 

http://nett21.gec.jp/CPT-DATA/ English/ explain/ onsite-e.html

این سایت به یک مرجع الکترونیکی مدیریت کارخانه تعلق دارد که می‌توان در آن به مطالب، کتاب‌های الکترونیکی و مقالات مفیدی در زمینه مدیریت کارخانه دسترسی پیدا کرد. با ورود به سایت و انتخاب موضوع مورد نظر از روی فهرست امکان دسترسی به منابع اطلاعاتی برای کاربران فراهم می‌آید.


www.cdi-usa.com/mfms.html

کنترل کردن و مشاهده روند کار یک کارخانه یکی از مهم ترین وظایف یک مدیرکارخانه می‌باشد که به علت وسعت و گستردگی برخی از کارخانجات این امر با مشکل مواجه می‌شود. در این سایت به ارائه راهکاری برای رفع مشکلات مربوط به کنترل فرایند تولید در کارخانه پرداخته شده است که همان Monitoring می‌باشد. در سایت امکانات جستجو فراهم آمده است، هم‌چنین محصولات مؤسسه، الزامات اجرای Monitoring در واحدهای تولیدی، آخرین اخبار و زیرشاخه‌های تحت پوشش این مؤسسه را می‌توان در سایت مشاهده نمود.

 

www.stilesmachinery.com/software/ factorymanagement/

این سایت به ارائه یک نرم‌افزار مدیریت کارخانه با انعطاف پذیری بالا برای هر گونه واحد تولیدی می‌پردازد. اطلاعاتی درباره نرم‌افزار، معرفی مؤسسه، تجهیزات مورد نیاز، اخبار الکترونیکی، آموزش و معرفی سایت مؤسسات استفاده کننده از این سیستم مدیریت را می‌توان از عناوین مندرج در این سایت برشمرد.

 

www.managementhelp.org/hr-mgmnt/hr-mgmnt. htm

در این سایت به ارائه یک مرجع اطلاعاتی درباره مدیریت منابع انسانی پرداخته می‌شود. امکان مشاهده و انتخاب موضوعات مختلف و عوامل مرتبط با مدیریت منابع انسانی در سایت فراهم آمده است و می‌توان با انتخاب هر کدام از این مطالب و موضوعات به کتب الکترونیکی و مطالب آموزشی و مقالات موجود درباره آن دسترسی پیدا کرد.

 

http://elib.kahkeshan.com/

این سایت به معرفی یک کتابخانه الکترونیکی ایرانی به نام کهکشان می‌پردازد. در این کتابخانه امکان عضویت برای کاربران فراهم آمده است، هم‌چنین اخبار، اطلاعاتی درباره سایت، لیست کتاب‌ها و مطالب، تازه‌های کتاب، امکان سفارش و نرم‌افزار را می‌توان از سایر عناوین مندرج در سایت برشمرد.

 

www.comp.glam.ac.uk/pages/staff/dwfarthi/ projman.htm

در سایتی که این‌جا به معرفی آن پرداخته شده است نرم‌افزاری جهت کنترل پروژه ارائه می‌شود. هم‌چنین اخبار، اطلاعاتی پایه‌ای درباره کنترل پروژه، کیفیت، برنامه‌ریزی، نرم‌افزار، مطالب آموزشی، روش‌های کنترل پروژه، معرفی کتاب، ریسک، مسائل مالی پروژه و بسیاری مطالب دیگر در این زمینه را می‌توان در سایت مشاهده نمود. سایت را در حقیقت می‌توان یک کتاب الکترونیکی دانست که درباره هر کدام از مطالب فوق و سایر مطالب مرتبط با کنترل پروژه به ارائه اطلاعات می‌پردازد.

 

http://www.act.com/

در این سایت به ارائه یک نرم‌افزار قدرتمند برای مدیریت فروش و جذب مشتری به نام ACT پرداخته شده است. امکانات جستجو در سایت فراهم آمده است، هم‌چنین ویژگی‌های نرم‌افزار، حدود توانایی‌های نرم‌افزار، امکاناتی که نرم‌افزار برای مدیر فروش فراهم می‌آورد و اطلاعاتی درباره مؤسسه تولیدکننده را می‌توان از مطالب عنوان شده در این سایت برشمرد.

 

www.agilecor.com

در این سایت مدیریت، حسابداری، برنامه‌های سرمایه‌گذاری، طرح‌های تجاری، نرم‌افزار Agile plan، توابع و فرمول‌های نرم‌افزار Excel، دانش‌آموزان و دانشجویان می‌باشد.

 

www.dyna-quest.com

در این سایت مدیریت، حسابداری و تحقیقات و مدیریت پروژه می‌باشد.

 

www.erieri.com

در این سایت علوم انسانی، مدیران، مشاوران و آنالیزکنندگان می‌باشد.

 

www.fmsinc.org

در این سایت جامعه‌ی مدیران سرمایه‌گذار، فعالیت‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاران، برنامه‌های آموزشی و اقتصاد می‌باشد.

 

www.gallup.com

در این سایت مرکز Gallup، اقتصاد، مدیریت، روان‌شناسی، جامعه‌شناسی و مجلات چاپ شده در زمینه‌ی مدیریت می‌باشد.

 

www.gecapital.com

در این سایت مدیریت، سرمایه‌گذاری و راه‌حل تکنولوژیکی می‌باشد.

 

www.hardcat.com

در این سایت مدیریت سرمایه، خدمات مشاوره‌ای و جدیدترین نشریات چاپ شده در زمینه‌ی مدیریت می‌باشد.

 

www.ic.fineval.com

در این سایت سرمایه‌گذاری، مدیریت خطر Risk Management، برنامه‌های تصمیم‌گیری، برنامه‌های آموزشی، اقتصاد، سرمایه‌گذاری و مدیریت می‌باشد.

 

www.ioma.com

در این سایت انستیتوی مدیریتی و اجرایی، بازرگانان حرفه‌ای، افزایش بهره‌وری، مقالات و مجلات می‌باشد.

 

www.neovest.com

در این سایت تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای در زمینه‌ی تجارت و بازرگانی و مدیریت مالی می‌باشد.

 

www.osgsolutions.com

در این سایت مالیات‌های محلی، برنامه‌های مدیریتی، راه‌حل‌های مدیریت، مدیریت و مالیات می‌باشد.

 

www.peachtree.com

در این سایت نرم‌افزارهایی را در زمینه‌ی مدیریت و برنامه‌های آموزشی می‌باشد.

 

www.sosig.ac.uk

در این سایت علوم اجتماعی، بازرگانی، قانون، تجارت، مدیریت، اقتصاد، سرمایه‌گذاری و برنامه‌های آموزشی می‌باشد.


www.theipa.org

در این سایت اداره‌ی کل اجتماعی IPA، برنامه‌های تحقیقاتی، تقسیمات دولتی و مدیریتی، سرمایه‌گذاری همگانی، اصلاحات مالی و رشد و شکوفایی اقتصادی و اجتماعی می‌باشد.

 

www.tss-soft.com

در این سایت مدیریت و برنامه‌های مدیریتی می‌باشد.

 http://www.aimresearch.org/

در این‌جا با سایت انستیتوی تحقیقات پیشرفته مدیریت آشنا می‌شویم. در این سایت امکان جستجو در مطالب سایت میسر می‌باشد. هم‌چنین می‌توان عناوینی چون امکان ثبت نام برای دریافت خبرنامه الکترونیکی سایت، مرکز تحقیقاتی، تحقیقات انجام شده، آموزش درباره مدیریت و فنون جدید، خبرها، رویدادهای اخیر و مطالبی درباره مؤسسه تحقیقاتی را در این سایت مشاهده نمود.

 

http://www.aim.com.au/

در این سایت با انجمن مدیریت استرالیا AIM، آشنا می‌شویم. در سایت امکانات جستجو در مندرجات فراهم آمده است. هم‌چنین ثبت نام در سایت، آموزش، تمرینات، سمینارهای برگزارشده، مطالب منتشر شده در مؤسسه، تحقیقات و مقالات، منابع و رفرنس‌های مورد استفاده در این مرکز، آخرین اخبار درباره مدیریت، فعالیت‌های انجام گرفته در انجمن برای افزایش دانش مدیران و بسیاری مطالب دیگر را می‌توان از عناوینی نام برد که در این سایت می‌توان مشاهده نمود.

 

http://www.mporg.ir/

این سایت به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تعلق دارد. در سایت امکان جستجو به زبان فارسی برای یافتن مطالب مورد نیاز مراجعه‌کنندگان فراهم آمده است، هم‌چنین معرفی سازمان، انتشارات، همایش‌ها، کتابخانه و موزه، پیوندها، قوانین و مقررات، گزارشات اقتصادی، گالری عکس و آخرین اخبار و نیز گزارش رویدادها از سایر عناوین مندرج در سایت می‌باشند.

 

http://www.mporg.ir/managers/

سایت انجمن مدیران سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور را می‌توان در این پایگاه اینترنتی مشاهده کرد. در این سایت به معرفی انجمن و فعالیت‌های آن پرداخته می‌شود. از عناوینی که در سایت قرار داده شده‌اند می‌توان به: معرفی انجمن، اخبار و رویدادهای انجمن، بحث و گفتگو، کمیته‌های انجمن، رأی‌گیری الکترونیک و سایت‌های مرتبط با انجمن اشاره کرد.

 

http://www.12manage.com/

در این سایت به بررسی و معرفی و هم‌چنین ارائه راه کارهای جدید برای 12 گرایش جهانی مدیریت پرداخته می‌شود. مدیریت تغییر و برنامه‌ریزی، مدیریت مالی و اقتصادی، مدیریت فروش، مدیریت پروژه، مدیریت استراتژی، مدیریت کیفیت، مدیریت ارتباطات و روابط عمومی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت پاسخگویی و رفتار و مدیریت تصمیم و عملکرد، گرایش‌های مندرج در این سایت می‌باشند که می‌توان با انتخاب هر یک به مطالب آموزشی، خبرها، رویدادها و متدهای جدید در زمینه آن گرایش دسترسی پیدا کرد. در این سایت امکان جستجو نیز فراهم آمده است تا بتوان مطالب مورد نظر را مستقیماً جستجو نمود. علاقمندان به رشته مدیریت می‌توانند با ثبت نام در این سایت از اشتراک خبرنامه الکترونیکی آن بهره‌مند گردند.

 

http://www.cim.ca/

این سایت به انجمن مدیریت کانادا تعلق دارد. امکان ثبت نام در سایت فراهم آمده است، هم‌چنین اخبار، انتشارات مؤسسه، اعضای جدید انجمن، مباحث تخصصی مدیریت، منابع اطلاعاتی و آموزشی برای مدیریت، کتاب‌های مرجع، Link‌های مرتبط به مدیریت، همکاران انجمن، دانشگاه‌های معتبر که با این انجمن همکاری می‌کنند و مطالب خبری درباره اصول مدیریت نو در سازمان‌ها را می‌توان از عناوین مطرح شده در این سایت نام برد.

 

http://www.modiriat.ir/

سایت Modiriat.ir به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور تعلق دارد. در سایت امکان جستجوی مطالب به زبان فارسی فراهم آمده است. هم‌چنین آمار و اطلاعات، آموزش و بهسازی، بهبود مدیریت، ساختارهای سازمانی، نظام‌های استخدامی، نوسازی اداری، شورای عالی اداری، دولت الکترونیک، سیستم‌ها و روش‌ها، تحول اداری، فناوری اطلاعات، آموزش و ارزشیابی، معرفی کتب برنامه تحول در نظام اداری کشور، اخبار و اطلاعات، مهم ترین مصوبات و بخشنامه‌ها، اتوماسیون اداری، امضاهای دیجیتال، همایش‌ها، امنیت شبکه، مدیریت کیفیت، مطالعات تطبیقی، دوره‌های آموزشی و اندازه دولت را می‌توان از عناوین مطرح شده در این سایت نام برد.

 

http://www.bci-pmac.bc.ca/

این سایت متعلق به دپارتمان مدیریت دانشگاه بریتیش کلمبیا می‌باشد که در کانادا واقع شده است. در این سایت می‌توان آخرین اخبار در زمینه مدیریت، سؤالات و تست‌های سطح سنجی، Handbook تخصصی مدیریت، سؤالات امتحانی برای جذب مدیران را به صورت فایل‌هایی با فرمت PDF دریافت نمود. هم‌چنین عضویت در سایت ممکن می‌باشد و می‌توان به عنوان یک عضو از امکانات اضافی سایت اعم از مطلع شدن از اخبار و آخرین رویدادها از طریق E-mail، دریافت خبرنامه و ماهنامه الکترونیکی منتشر شده در سایت و امکانات دیگر بهره‌مند شد. هم‌چنین در این سایت می‌توان مطالبی که مد نظر است را به‌وسیله موتور جستجویی که در صفحه اصلی سایت قرار دارد جستجو نمود.

 

http://www.ams-institute.com/

انستیتوی علمی‌مدیریت کاربردی در این سایت به معرفی خود و عملکردهای آن مؤسسه می‌پردازد. در این سایت می‌توان آخرین کتاب‌های منتشر شده در زمینه  مدیریت را مشاهده نمود، هم‌چنین انتشارات، تحقیقات، مقالات و خبرهای مدیریت از سایت عنوان‌های مندرج در این وب سایت می‌باشند.

 

http://informationr.net/

این سایت بنا به توضیحاتی که درتیتر آن آمده است بهترین راه برای یافتن تحقیقات در زمینه مدیریت اطلاعات، فناوری اطلاعات و علوم اطلاعاتی می‌باشد. در سایت می‌توان ژورنال الکترونیکی فناوری اطلاعات، لیست دپارتمان‌های مدیریت اطلاعات در سراسر دنیا، اطلاعات دیجیتال درباره مدیریت اطلاعات، خبرنامه‌های الکترونیکی و بسیاری مطالب دیگر را مشاهده نمود و در صورت نیاز از هر کدام آن‌ها استفاده کرد.

 

http://www.km-forum.org/

سایت KM به آموزش مطالبی می‌پردازد که مدیران به دانستن آن مطالب احتیاج دارند. امکان ثبت نام در سایت جهت عضویت در خبرنامه و دریافت آخرین خبرها از طریق E-mail میسر می‌باشد، هم‌چنین مطالب آموزشی عمومی‌برای مدیران، کنفرانس‌های برپا شده و نتایج حاصل از آن‌ها، مطالب آموزشی پیشرفته و مطالب آموزشی دیگر را می‌توان از عناوینی نام برد که در این سایت قرار داده شده‌اند.

 

http://www.mgtsolution.com/

سایت راهکار مدیریت را می‌توان به عنوان یکی از سایت‌های فعال و بسیار پر محتوای ایرانی در زمینه مدیریت دانست که در اینترنت به فعالیت می‌پردازد. در این سایت امکانات جستجوی فارسی مطالب مورد نظر کاربر قرار داده شده است، هم‌چنین علاقمندان می‌توانند در این سایت عضو شده و از امکانات بسیاری که سایت برای اعضا فراهم می‌آورد استفاده کنند. موضوع نامه، مقالات منتخب، خدمات سایت، Link به سایت‌های مرتبط با مدیریت، همکاری در تولید مطالب، زندگی نامه‌ها، قوانین و مقررات، تصاویر، خبرها و رویدادها، جملات برگزیده، صفحات وب، مقالات، کتاب شناسی، متخصصان و تازه‌های سایت  از عناوینی می‌باشند که در این سایت می‌توان مشاهده نمود.

 

http://www.cs.york.ac.uk/mis/research.htm

در این سایت با گروه تحقیقاتی مدیریت دانشگاه York آشنا می‌شویم. در این سایت می‌توان عناوین پروژه‌ها و تحقیقاتی را که در این دانشگاه به عمل آمده است مشاهده کرده و در صورت علاقه به Download کردن آن‌ها پرداخت. فایل‌های تحقیقات مندرج در این سایت تحت فرمت PDF ارائه می‌شوند. عناوین زیادی از پروژه‌ها را می‌توان در قسمتProjetcs  Research  مشاهده کرده و از آن‌ها استفاده نمود.

http://www.mazur.net/tqm/tqmterms.htm

این سایت به ارائه مطالب آموزشی درباره یکی از زیرشاخه‌های مدیریت یعنی مدیریت فروش و صدای مشتری می‌پردازد. در این سایت می‌توان درباره TQM نیز به یک لغتنامه تخصصی دسترسی داشت، هم‌چنین QFD، صدای مشتری، شش سیگما، TQM، استراتژی، آموزش، مطالب عمومی‌برای مدیران، نرم‌افزارهای مرتبط با مدیریت کیفیت، انتشارات، تصاویر، SPC، Kaizen، روش تاگوچی و بسیاری مطالب دیگر درباره مدیریت کیفیت و روش‌های رایج در این زمینه دسترسی پیدا کرد. این سایت بسیار جامع می‌باشد و برای دریافت اطلاعات آن نرم‌افزار Acrobat Reader را باید روی کامپیوتر مورد استفاده نصب کرد.

 

http://www.airacad.com/tqmroi.htm

این سایت به ارائه راهکارهای پیاده سازی اصول شش سیگما در واحد‌های تولیدی و صنعتی می‌پردازد. در سایت می‌توان مطالبی را که مورد نظر کاربر است را جستجو نمود. هم‌چنین معرفی آکادمی، محصولات و پروژه‌های انجام شده، منابع اطلاعاتی مورد استفاده محققان مرکز، امکان دریافت فایل PDF توضیحات درباره شش سیگما و دریافت خبرنامه الکترونیکی سایت را می‌توان از عناوین مندرج در سایت نام برد.

 

http://itmanagement.earthweb.com/

در این سایت با مدیریت فناوری اطلاعات و مطالب که باید برای پیاده سازی این روش به آن‌ها تسلط داشت آشنا می‌شویم. تصاویر، تحقیقات، رویدادها، خدمات جانبی سایت، مطالب آموزشی، معرفی وبلاگ‌های مرتبط با مدیریت فناوری اطلاعات و بسیاری عناوین دیگر را می‌توان در زمینه مدیریت در این سایت مشاهده کرد.

 

http://www.amanet.org/index.htm

در این سایت با جامعه مدیریت امریکا آشنا  می‌شویم. در این سایت امکانات جستجو در مطالب سایت فراهم آمده است، هم‌چنین سمینارها، مطالب سایت، آموزش الکترونیک، کتاب‌های مرجع، رویدادها، خبرها، مدیریت پروژه، مدیریت فروش، مدیریت تجارت مالی، مدیریت روابط عمومی‌و ارتباطات و مطالب آموزشی دیگر را می‌توان در این سایت به عنوان مطالب مندرج نام برد.

 

http://www.pmi.org/info/default.asp

انستیتوی بین‌المللی مدیریت پروژه در این سایت به معرفی مؤسسه و فعالیت‌هایی می‌پردازد که در آن انجام می‌شود. در این سایت امکان جستجوی مطالب قرار داده شده است، هم‌چنین کنفرانس‌ها، مرکز تحقیقات مؤسسه، آموزش الکترونیکی مؤسسه، اطلاع رسانی و به روز کردن دانش مدیران، امکانات عضویت در سایت، فروشگاه کتاب، خبرها و مطالب جدید درباره مدیریت پروژه را می‌توان در این سایت مشاهده نمود.

 

http://www.omg.org/

این سایت به ارائه مطالب آموزشی و معرفی یک زیرشاخه جدید در مدیریت به نام مدیریت کالا می‌پردازد. سمینارها، رویدادها، مطالبی درباره مدیریت کالا، تحقیقات انجام گرفته در مؤسسه، امکانات عضویت در سایت و بسیاری مطالب دیگر درباره سایر گرایش‌های مدیریت را می‌توان در این سایت مشاهده نمود.

 

http://www.shrm.org/

انجمن مدیریت منابع انسانی امریکا را می‌توان در این سایت مشاهده نمود. در این سایت امکانات عضویت برای دریافت خبرنامه الکترونیکی سایت و نیز امکانات جستجو فراهم آمده است، هم‌چنین خبرهایی از مدیریت منابع انسانی، انتشارات، منابع اطلاعاتی برای محققان در زمینه مدیریت منابع انسانی، آموزش، سمینار و همایش‌ها و هم‌چنین معرفی برنامه‌های افزایش دانش اعضای سایت را می‌توان از مطالبی نام برد که در سایت این انجمن قرار داده شده است.

 

http://www.mambofarsi.com/

آموزش حرفه‌ای سیستم مدیریت محتوای مامبو فارسی، نام این سایت است. در این پایگاه اطلاعاتی به بررسی و معرفی این سیستم پرداخته شده است. سایت تحت نظارت پروژه توسعه مامبو فارسی فعالیت می‌کند. نصب مامبو فارسی، بخش مدیریت، جستجو، دانلود نسخه رایگان نرم‌افزار مامبو فارسی، اطلاعیه‌ها و اخبار، آموزش‌های عمومی، نکات آموزشی و امکانات عضویت رایگان در خبرنامه فارسی سایت را می‌توان از عناوین مندرج در سایت نام برد.

 

http://pyvand.eprsoft.com/

در این سایت به آموزش جهت مدیران روابط عمومی‌پرداخته می‌شود. مهارت‌های یک مدیر روابط عمومی‌در این سایت توضیح داده شده است. علاقمندان می‌توانند در صورت علاقه به این مبحث با ورود به سایت و انتخاب موضوع مورد نظر خود از اطلاعات و مطالب آموزشی موجود در سایت استفاده کنند. هم‌چنین آرشیو مطالب به صورت ماهیانه، امکانات جستجو در سایت، Link به سایت‌های مرتبط به موضوع سایت و خبرها و مقالاتی درباره مدیریت را می‌توان از عناوین مطرح شده در سایت نام برد.

 

http://www.moderation.org/

در این سایت با مبحثی به نام مدیریت اعتدال آشنا می‌شویم. در این سایت که می‌توان از آن به عنوان یک رفرنس و مرجع الکترونیکی درباره مدیریت اعتدال نام برد می‌توان فهرستی از مطالب مربوط به این مبحث را مشاهده کرده و در صورت نیاز با انتخاب آن به مطالب مربوطه دسترسی پیدا کرد.

 

http://www.securitymanagement.com/

این سایت با نام مدیریت امنیت به معرفی یکی از گرایش‌های خاص از مدیریت می‌پردازد. افرادی که مدیریت حفاظت از مکانی را در اختیار دارند می‌توانند با مراجعه به این سایت و مطالعه مطالب مندرج در سایت از آموزش‌ها، خبرها، رویدادها، شیوه‌های جدید مدیریت امنیت و روش‌های بالا بردن کارآیی سیستم حفاظتی برخوردار شوند. در این سایت امکانات جستجوی مطالب فراهم آمده است، هم‌چنین خبرنامه الکترونیکی منتشر شده در سایت، کتابخانه دیجیتالی،  Linkبه سایت‌های مرتبط، آرشیو مطالب، امکان ثبت نام و عضویت در سایت و خبرهای جدید را می‌توان از عناوینی نام برد که در این سایت به چشم می‌خورند.

 

http://www.icma.org

این سایت به مؤسسه ICMA تعلق دارد که در زمینه مدیریت پیشرفته جوامع به ارائه مطالب می‌پردازد. در این سایت امکانات عضو شدن قرار داده شده است، هم‌چنین می‌توان با استفاده از موتور جستجویی که در سایت قرار دارد به جستجوی مطالب مورد نظر پرداخت. کتابخانه الکترونیکی، تحقیقات، برنامه‌های کلان، دانشگاه‌های فعال در زمینه موضوع سایت، تمرینات برای تست مدیران، مطالب آموزشی به صورت الکترونیکی، Link به سایت‌های مرتبط، فروشگاه کتاب، انتشارات و خبرها و مطالب آموزشی خبری از سایر عناوینی هستند که در سایت یافت می‌شوند.

 

http://www.mgma.com/

در سایتی که در این‌جا به معرفی آن پرداخته  می‌شود شیوه‌های مدیریت مراکز درمانی و گروه‌های امداد مورد بحث و تحقیق قرار گرفته است. آموزش، رویدادها، منابع اطلاعاتی، انتشارات، گزارشی از نحوه صحیح مدیریت مراکز درمانی در هنگام بروز سوانح و مقالاتی درباره این روش و آموزش هرچه بیش‌تر آن را می‌توان در این سایت مشاهده کرد.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.